دکتر الهام قلی پور / بیماری های زنان / دکتر زنان خوب در ساری
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

دکتر زنان خوب در ساری

اگر شما نیز ساکن شهر ساری هستید و قصد پیدا کردن یک دکتر زنان خوب در ساری را دارید لازم است تا حتما این نوشته را تا انتها بخوانید چرا که به تمامی سوالات در مورد این موضوع پاسخ داده خواهد شد. واقعیت این است دکتر زنان یا متخصص زنان پزشکانی هستند که در دوره تحصیلات اکادمیک در دانشگاه بعد از اینکه دوره های عمومی پزشکی را گذرانیده اند وارد تخصص زنان شده اند و در این زمینه آموزش های تئوری و عملی داشته اند. پاسخ به این پرسش که دکتر زنان خوب کیست، قدری پیچیده و دشوار است و باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیریم تا بتوانیم یک دکتر زنان خوب را پیدا کنیم.

دکتر زنان خوب در ساری چه ویژگی هایی دارد؟

در این بخش قصد داریم تا به ویژگی های یک دکتر زنان خوب در ساری اشاره کنیم تا بتوانید برطبق آن بتوانید بهترین دکتر را تشخیص دهیم. این مساله منجر به این می شود که روند تشخیص و درمان بیماری های سرعت بیشتری پیدا کند و از همه مهم تر نتیجه موفقیت آمیزی را نیز دریافت کنیم. از جمله ویژگی هایی را که در زمان انتخاب یک دکتر خوب لازم است تا حتما مورد بررسی قرار دهید به شرح زیر می باشد:

 • برخورداری از دانش عمیق در زمینه بیماری های زنانه، نشانه ها و علائم بیماری های زنان و روش های درمان آنها
 • گذراندن دوره های آموزشی در بهترین مراکز آموزشی و دانشگاهی
 • دسترسی به بهترین و نوین ترین اطلاعات علمی و متد درمانی
 • توانایی در بکارگیری انواع ابزار آلات درمانی
 • فعالیت در بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی
 • فعالیت در بهترین مطب و برخوردار از نوین ترین تجهیزات درمانی
 • تجربه و مهارت در زمینه تشخیص بیماری های زنانه و درمان آنها
 • رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای در تمامی مراحل درمان
 • مراقبت و حمایت از بیمارانی که به آنها مراجعه می کنند.
 • ارتباط گیری موثر و صمیمی با مراجعین
 • رفتار صادقانه و ارائه تمامی اطلاعات بیماری به زنانی که به بیماریهای خاص زنانه دچار هستند.

دکتر زنان خوب در ساری چه وظایفی را به عهده دارد؟

در واقع این سوال شکل تغییر یافته سوالی است که با این عنوان مطرح می شود: دکتر زنان خوب چه کارهایی انجام می دهد؟ در واقع اقدامات مختلفی از سوی دکتر زنان خوب انجام می شود که شامل موارد زیر می شود.

زمانی که شما به دکتر زنان مراجعه می کنید ابتدا شرح حال بیمار از دکتر پرسیده می شود. بدین معنا که سوالاتی در زمینه وضعیت بدنی، ناحیه واژینال و … از شما سوالاتی پرسیده می شود. این شرح حال گیری به متخصص زنان کمک می کند که با علائم و شرایط غیر عادی بدن شما آگاه شود و با توجه به آن بیماری را ریشه یابی کند سپس بعد از اینکه اختلال یا بیماری مشخص شد روش های درمانی مختلفی برای درمان مشکل بکارگرفته می شود.

عمده بررسی های دکتر زنان معطوف به ناحیه تناسلی خانم ها است که موجب بروز بیماری های زنانه می شود. در واقع این پزشکان به درمان بیماری ها نیز می پردازند که اغلب موارد با ناحیه تناسلی و یا رحم و تخمدان ها در ارتباط است.

راه های پیدا کردن یک دکتر زنان خوب در ساری

یکی از متداول ترین سوالات افراد بعد از بیان تمام توضیحات گفته شده این است که با توجه به تمامی این موارد دکتر زنان خوب در ساری را چگونه می توان پیدا کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که از طریق راه های مختلفی می توان پزشک خود را انتخاب کرد از جمله متداول ترین آن ها عبارتند از:

جستجو در اینترنت

دنیای اینترنت امروزه گسترش بسیار زیادی داشته است و در دسترس تمامی افراد نیز می باشد از همین رو شما می توانید از طریق جستجو با عنوان دکتر زنان خوب در ساری لیستی از بهترین پزشکان را پیدا کرده و با مراجعه به مطب و مشاوره با ایشان اقدامات مروبط بع درمن و جراحی های خود را نزد او انجام دهید.

پرس و جو از دوستان

قبل از اینکه دنیای اینترنت به این اندازه پیشرفت داشته باشد افراد برای پیدا کردن پزشک ازدوستان و آشنایان خود کمک می گرفتند و با توجه به میزان رضایت آن ها ازنتیجه درمانی خود پزشک خود را انتخاب می کردند.

شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام و …در میان افراد مختلف طرفداران بسیار زیادی دارد از همین رو پزشکان نیز برای ارائه خدمات خود و قرار دادن نمونه کارها خدمات خود را به اشتراک می گذارند که باعث شده تا شما انتهاب راحتری را داشته باشید.

مراجعه حضوری

یکی از راحت ترین راه های برای پیدا کردن دکتر زنان خوب در ساری مراجعه حضوری به مطب پزشک و داشتن مشاوره با پزشک می باشد. از این طریق شما می توانید از برخورد پزشک خود یا بیماران و از همه مه تر میزان رضایت مراجعه کننده ها از خدمات پزشک اطلاعات کامل و جامعی را به دست آورید.

خدمات ارائه شده توسط دکتر زنان خوب در ساری

از جمله خدماتی که یک دکتر خوب زنان در ساری در بحت درمانی و زیبایی انجام می دهند عبارتند از:

خدمات درمانی

زگیل تناسلی: خیلی از افراد هستند که در طول زندگی ممکن است با مشکلی به نام زگیل تناسلی برخورد کرده باشند. زگیل تناسلی در واقع یک نوع ویروس می باشد که در هر قسمتی از بدن ممکن است ایجاد شود ولی بیشتر در اندام تناسلی مثل لگن، واژن، دور مقعد ایجاد می شود. از لحاظ ظاهری زگیل های تناسلی از سطح پوست بالاتر است و رنگ آن ها صورتی یا قهوه ای روشن می باشد.

بی اختیاری ادرار: زمانی که مثانه کنترل خود را از دست می دهد بی اختیاری ادرار اتفاق می افتد این مشکل در اثر سرفه، عطسه، یا نیاز فوری به تخلیه ادرار رخ می دهد. حالا شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بی اختیاری ادرار در اثر چه عواملی ایجاد می شود؟

از جمله عواملی که منجر به بی اختیاری ادرار در فرد می شود شامل:

ضعف شدن ماهیچه های مثانه

آسیب دیدگی عضلات کف لگن

سرطان

بزرگ بودن پروستات

بعضی از بیماری های هستند درمان آن ها راحت تر می باشد ولی در مقابل بعضی از بیماری ها جدی تر هستند و روند درمانی آن کمی سخت تر است.

خشکی واژن: زمانی که هورمون استروژن کاهش پیدا کند خشکی واژن اتفاق می افتد. کم شدن استروژن بعد از یائسگی رخ می دهد، ولی ممکن است در هر سنی خشکی واژن نیز رخ دهد.

از جمله علائم خشکی واژن عبارتند از:

 • ایجاد درد در هنگام ادرار، نشستن، ورزش و …
 • کاهش میل جنسی
 • بروز عفونت
 • داشتن خارش و سوزش در ناحیه تناسلی
 • خونریزی در حین مقاربت

هیسترکتومی: عمل برداشتن رحم در خانم ها را هیسترکتومی می گویند. که برداشت ان براساس دلایل مختلفی رخ می دهد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان افتادگی رحم

خونریزی های شدید واژینال

درد های لگنی

برای انجام هیسترکتومی ابتدا بیمار می بایست تحت بی هوشی عمومی قرار بگیرد و بعد از آن از طریق سوند مثانه بیمار تخلیه می شود و جراح برش های عمودی و افقی روی چشم ایجاد می کند.

عمل جراحی هیسترکتومی می تواند از عوارض گوناگونی چون لخته شدن خون، عفونت، آسیب دیدگی اندام های مختلف مثل راست روده، مثانه و…، یائسگی زودرس و گاهی مرگ بیمار را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید=> پیچ خوردگی تخمدان

خدمات زیبایی

لابیاپلاستی: از جمله عمل های زیبایی دستگاه تناسلی در خانم ها محسوب می شود که منجر به کوچک شدن اندازه لابیاها می شود. بزرگ بودن لابیا ها در خانم ها ممکن است بر اساس دلالیل مختلفی از جمله زایمان های مکرر، افزایش سن یا حتی از همان بدو تولد باشد. زمانی که ظاهر لابیاها بزرگ باشد باعث می شود فرد در زمان داشتن رابطه جنسی احساس خجالت کند و یا حتی اعتماد به نفس خود را نیز از دست بدهد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که حتما می بایست جراحی لابیاپلاستی تحت نظر دکتر زنان خوب در ساری انجام شود چرا که نداشتن تخصص و تجربه کافی می تواند منجر به ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در بیمار شود.

سفید کردن واژن: تیرگی ناحیه تناسلی بر اساس دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، بالارفتن سن، بارداری، داشتن رابطه جنسی زیاد، استفاده تیغ و ژیلت، داشتن عفونت های قارچی و پوستی در ناحیه تناسلی، پوشیدن لباس های تنگ و … اتفاق می افتد.

سفید کردن واژن جزء عمل های بسیار پرطرفدار در میان خانم ها می باشد چرا که باعث شده تا تیرگی ناحیه تناسلی برطرف شود، برای درمان تیرگی واژن می توان از روش های مختلفی اعم از خانگی، کرم های موضعی، لیزر استفاده کرد ولی توجه داشته باشید که انتخا هر کدام از آن ها باید طبق دستور پزشک انجام داده شود.

تنگ کردن واژن: خانم هایی که دچار افتادگی و شلی واژن هستند تنگ کردن واژن یک روش درمانی موثر محسوب می شود. پزشک برای انجام جراحی از روش های مختلفی از جمله تنگ کردن واژن با نخ، پرینورافی، تنگ کردن واژن با لیزر استفاده می کند.

شل شدگی واژن می تواند منجر به ایجاد عوارض های مختلفی  چون ترشحات زیاد واژن، افزایش میکروب های این ناحیه، ایجاد عفونت در ناحیه واژن شود.

سوالات متداول

کلام آخر

در این مقاله تمامی توجه ما معطوف بر این بود که بسیاری از پرسش هایی که در زمینه دکتر زنان خوب در ساری مطرح است را پاسخ گوییم.

امیدواریم تمامی مطالبی که ارائه شد بتواند در مسیر آگاهی بخشی و روشن شدن ذهن شما موثر واقع شود و بتوانید دکتر زنان خوب را برای درمان مشکلات خود انتخاب کنید. دراین زمان است که می توانید بدون دغدغه مندی مشکلات و بیماری های خود را درمان کنید و به ثمر بخشی درمان امیدوار باشید.

برچسب ها:

دکتر الهام قلی پور

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
مقالات مرتبط
پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که مبتلا به زگیل تناسلی هیچ گونه علائم ظاهری ندارند بنابراین اصول پیشگیری از زگیل تناسلی را باید همیشه و در تمام روابط خود رعایت نمائيد. ما در این نوشتار قصد داریم تا شما را با مهم ترین راه ها جلوگیری از بروز چینین بیماری در خانم ها و...

علت ابتلا به عفونت واژن

یکی از شایع ترین بیماری ها در میان خانم ها در واقع عفونت واژن است، اگر در ناحیه واژن ترشحات شیری رنگ مشاهده کردید هیچ نگران نباشد چرا که این یک موضوع کاملا طبیعی می باشد ولی حتما دقت داشته باشید اگر این ترشحات تغییر رنگ داشتند یا حتی در ناحیه واژن خود احساس درد داشتید...

کرایوتراپی زگیل تناسلی

کرایوتراپی زگیل تناسلی

آیا یا روش درمانی کرایوتراپی زگیل تناسلی آشنا هستید ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص این روش درمانی صحبت کنیم. کرایوتراپی در حالت کلی جزء موثرترین روش های درمانی زگیلی تناسلی در خانم ها و آقایان محسوب می شود که در مقایسه با سایر روش ها از هزینه به نسبت کمتری...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. فرزانه

  من یک سال پیش مراجعه کردم بسیار دکتر مهربون و با مهارتی هستن

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button