دکتر الهام قلی پور / جراحی زیبایی زنان / خونریزی بعد از لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

خونریزی بعد از لابیاپلاستی

مهم ترین علت خونریزی بعد از لابیاپلاستی چیست؟ چگونه باید خونریزی بعد از لابیاپلاستی را کنترل کنیم؟ ما در این مقاله می خواهیم تا در مورد این موضوع که یکی از مهم ترین موارد بعد از عمل لابیاپلاستی محسوب می شود صحبت کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خونریزی بعد از لابیاپلاستی

علت خونریزی بعد از لابیاپلاستی

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین علت خونریزی بعد از لابیاپلاستی در واقع وارد شدن ضربه به محل جراحی شده است ولی عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سعی کنید که بعد از این عمل زیبایی به هیچ عنوان برای مدت زمان طولانی نشینید چرا که باعث ایجاد فشار به محل جراحی می شود.
 • از انجام فعالیت های سنگین بدنی خودداری کرده چون منجر به باز شدن بخیه ها می شود.
 • توجه داشته باشید که عفونت بعد از لابیاپلاستی می تواند منجر به خونریزی بعد از عمل شود از همین رو برای جلوگیری از ایجاد عفونت داروهای تجویز شده از سوی پزشک را به موقع و سر وقت مصرف کنید.
 • پوشیدن لباس های تنگ می تواند باعث ایجاد فشار به محل جراحی شود و این موضوع خونریزی بعد از عمل را به همراه دارد.
 • سعی کنید به هیچ عنوان بعد از عمل خود دچار یبوست نشوید چون احتمال خونریزی بعد از لابیاپلاستی را چند برابر می کند از همین رو با مصرف غذاهای حاوی فیبر از ایجاد یبوست جلوگیری کنید.
 • در زمان شستشو سعی داشته باشید که این کار را حتما آرام و آهسته انجام دهید.
 • داشتن رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی هم می تواند منجر به خونریزی بعد از عمل شود.

تمامی موارد گفته شده علت اصلی خونریزی بعد از لابیاپلاستی محسوب می شوند که به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلی بعد از عمل لازم است تا حتما تمامی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را به درستی و با دقت بالایی انجام دهید.

آیا خونریزی بعد از لابیاپلاستی درمان می شود؟

در بعضی از مواقع خونریزی تنها به شکل خونابه است که می توان گفت یک موضوع کاملا طبیعی بوده و با گذشت چند روز بعد از عمل به طور کامل رفع می شود.

ولی در مقابل اگر خونریزی زیاد باشد جراح از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده می کند، ولی در ابتدا باید علت خونریزی مشخص باشد به عنوان مثال اگر خونریزی در اثر وارد شدن فشار به محل جراحی شده باشد با خونریزی که علت اصلی آن عفونت است کاملا متفاوت خواهد بود.

آیا می توان از خونریزی بعد از لابیاپلاستی جلوگیری کرد؟

توجه داشته باشید که خونریزی بعد از لابیاپلاستی کاملا طبیعی می باشد ولی با رعایت یکسری کارها می توان شدت آن را کاهش داد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما لازم است تا بعد از عمل محل جراحی شده را تمیز نگه دارید.
 • سعی کنید به هیچ عنوان از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید چرا که احتما خونریزی را چند برابر می کنند.
 • حتما عمل را نزد یک دکتر زنان خوب انجام دهید چرا که ایشان با داشتن تجربه کافی احتما خطا بعد از عمل را کاهش می دهد و می تواند در دریافت نتیجه مطلوب بعد از عمل بسیار نقش داشته باشد.
 • از داشتن رابطه جنسی تا جوش خوردن بخیه ها به شدت اجتناب کنید.

سوالات متداول

خلاصه مطلب

امیدورایم در این نوشتار توانسته باشیم تا شما را با خونریزی بعد از لابیاپلاستی که یکی از اصلی ترین موارد بعد از این عمل زیبایی واژن محسوب می شود آشنا کرده باشیم همانطور که خوانید داشتن خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی کاملا طبیعی می باشد ولی اگر فرد بعد از عمل خود خونریزی را تا مدت ها داشته باشد لازم است تا حتما پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهد تا بعد از بررسی علت وجود چنین مشکلی بتواند بهترین روش درمانی را برای وی انتخاب کند.

برچسب ها:

دکتر الهام قلی پور

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
مقالات مرتبط
پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی می‌تواند با چالش‌های زیادی همراه باشد. لابیاپلاستی یا جراحی کاهش لبیا، عملی است که برای تغییر شکل یا اندازه لبیاهای مینور انجام می‌شود. دقت داشته باشید که پس از این جراحی، اولین پریود باعث ناراحتی و حساسیت بیشتری می شود. رعایت بهداشت و استفاده...

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش‌های موثر برای اصلاح یا کاهش اندازه لب‌های بیرونی لابیا محسوب می شود. در این روش از انرژی لیزر استفاده می شود که می‌تواند ظاهر و عملکرد لابیا را کاملا بهبود ببخشد. دقت داشته باشید که استفاده از این روش در مقایسه با روش های سنتی همانند...

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد پس از لابیاپلاستی یک واکنش طبیعی بعد از عمل بوده که ممکن است در افرادی که این جراحی را انجام داده اند رخ دهد. این درد معمولاً در طی چند روز اول پس از جراحی زیاد است ولی جای نگرانی ندارد چرا که به مرور زمان کاهش می باید. البته این درد در فردی بسته به شرایط کاملا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button