دکتر الهام قلی پور / جراحی زیبایی زنان / جراحی کلیتوریس (هودکتومی) در ساری
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی کلیتوریس (هودکتومی) در ساری

جراحی کلیتوریس یا هودکتومی یکی از انواع جراحی های زیبایی بانوان نام دارد که هدف از انجام آن زیبایی ناحیه تناسلی و رسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی می باشد توجه داشته باشید با توجه به حساس بودن ناحیه تناسلی خانم ها لازم است حتما انجام این جراحی زیر نظر یک پزشک با تجربه انجام داده شود. اگر می خواهید تا در مورد مهم ترین دلایل انجام این جراحی، نکات مراقبتی و موارد مرتبط با این موضوع اطلاعات کاملی را کسب کنید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

هودکتومی در کدام بخش از ناحیه تناسلی قرار دارد؟

هودکتومی در کدام بخش از ناحیه تناسلی قرار دارد؟

یکی از حساس ترین بخش های ناحیه تناسلی خانم ها کلیتوریس است که در بالاترین بخش از این ناحیه قرار دارد. قابل ذکر است که این بخش تشکیل شده از 800 تا 1200 عصب جنسی می باشد که منجر به تحریک شدن خانم ها در حین رابطه جنسی می شود.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که رشد کلیتوریس متوقف نشده ولی به دلیل وجود کلاهک کلیتوریس ما به هیچ عنوان آن را مشاهده نخواهیم کرد.

دلایل انجام جراحی هودکتومی

خانم ها بنا به دلایل زیر جراحی هودکتومی را انجام می دهند این موارد عبارتند از:

✳️ رسیدن به لذت جنسی

✳️ ایجاد ظاهری زیباتر در ناحیه تناسلی

✳️ رفع مشکلات مربوط به پوشیدن لباس های تنگ

✳️ ترشحات زیر پوسته کلیتوریس را کاهش می دهد تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.

نحوه انجام جراحی هودکتومی

توجه داشته باشید که یکی از اهداف مهم انجام این جراحی رسیدن به ارگاسم در زمان رابطه جنسی می باشد. این مشکل زمانی ایجاد می شود که ناحیه کلیتوریس با پوستی پوشانده شده باشد.

این پوست زمانی که بیش از اندازه بزرگ باشد سبب مخفی شدن کلیتوریس خواهد شد که به منظور کوچک کردن آن جراح زنان از روش های مختلفی استفاده خواهد کرد.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که به هیچ عنوان نباید به کلیتوریس درست زد و انجام جراحی برروی پوست می باشد که به جراحی هودکتومی معروف می باشد.

با توجه به تمامی موارد گفته شده در این بخش لازم است به منظور انجام جراحی هودکتومی در ساری حتما به بهترین متخصص زنان که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار است مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت کنید.

نکات مهم بعد از جراحی هودکتومی

زمانی که جراحی هودکتومی را انجام داده باشید لازم است تا مراقبت ها و اقدامات بعد از جراحی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی انجام شده دریافت کنید از همه مهم تر رعایت تمامی نکات مراقبتی باعث شده تا از عوارض ناشی از جراحی نیز کاسته شود.

از مهم ترین اقدامات مراقبتی بعد از جراحی هودکتومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لازم است حتما برای مدتی بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزش های سخت به شدت اجتناب کنید.
  • رفتن به استخر و وان برای مدتی بعد از جراحی ممنوع است.
  • از مصرف غذاهای چرب و تند خودداری کنید.
  • حتما در وعده های غذایی خود مایعات و سبزیجات را حتما قرار دهید.
  • از مصرف سیگار و الکل برای مدتی به شدت خودداری کنید.

👈🏻 نکته: توجه داشته باشید که بعد از جراحی هودکتومی برای مدتی مثلا یک ماه نباید به هیچ عنوان رابطه جنسی داشته باشید. تمامی موارد ذکر شده در جلسه مشاوره با دکتر الهام قلی پور بهترین متخصص زنان در ساری به شما توضیح داده می شود. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 01133329732 تماس حاصل نمایید.

تفاوت ختنه یا جراحی هودکتومی

دقت داشته باشید که ختنه با جراحی کلیتوریس یا هودکتومی دو جراحی کاملا متفاوت می باشد که بنا به دلایل و اهداف مختلفی انجام داده می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جراحی ختنه: هدف از انجام این جراحی در خانم ها برش بافت پوششی لبه های بیرونی دور واژن است که مهم ترین علت انجام آن بهداشتی است.

کلیتوریس: در این جراحی بخشی از کلیتوریس که همان عضو حساس در خانم ها به شمار می رود در جراحی حذف می شود دقت داشته باشید که انجام این عمل برای تغییر جنسیت، درمان برخی از بیماری ها و حتی مشکلات کلیتوریس کاربرد دارد.

با توجه به تمامی موارد گفته شده باید اشاره کنیم که هر دو این جراحی ها با هم تفاوت دارند و جراح آن را بنا به دلایل مختلفی انجام می دهد.

آیا جراحی هودکتومی همراه با سایر جراحی ها قابل انجام است؟

آیا جراحی هودکتومی همراه با سایر جراحی ها قابل انجام است؟

جراحی هودکتومی را معمولا همراه با لابیاپلاستی انجام می دهند ولی در بعضی از مواقع ممکن است خانم ها همراه با این جراحی سایر جراحی ها را نظیر تنگ کردن واژن انجام دهند که در اتاق عمل انجام می شود.

در حالت کلی باید اشاره کنیم که انجام جراحی کلیتوریس با سایر جراحی های زیبایی باعث شده تا نتیجه بسیار مطلوبی را از جراحی زیبایی خود دریافت کنید علاوه بر آن دوره نقاهت بعد از جراحی نیز به نسبت کاهش می یابد.

سوالات متداول

آیا جراحی هودکتومی دردناک است؟

جراح برای انجام جراحی ابتدا بیمار را تحت بی حسی موضعی قرار می دهد تا در حین انجام جراحی درد زیادی را احساس نکند.

هزینه جراحی کلیتوریس در ساری چقدر است؟

یکی از متداول ترین سوالات خانم ها موضوع هزینه است که نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای این جراحی در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی اعم از دستمزد جراح، داروهای مورد نیاز قبل و بعد از جراحی، موقعیت مکانی و … بستگی خواهد داشت.

آیا جراحی کلیتوریس منجر به کاهش میل جنسی می شود؟

انجام جراحی به هیچ عنوان نباید برروی کلیتوریس انجام شود تا آسیب های عصبی و عروقی کم تری وارد شود.
توجه داشته باشید که اگر برای انجام جراحی به یک دکتر زنان خوب و باتجربه مراجعه کنید نه تنها انجام جراحی منجر به کاهش میل جنسی نمی شود بلکه در افزایش اعتماد به نفش و همچنین بالا رفتن حس جنسی نیز می تواند بسیار موثر باشد.

آیا جراحی هودکتومی عوارض دارد؟

هر نوع عمل جراحی می تواند همراه با عوارضی چون درد، خونریزی، عفونت باشد که کاملا طبیعی است ولی اگر عوارض گفته شده برای مدت زیادی ادامه داشته باشد لازم است حتما این موضوع را به پزشک خود گزارش دهید.

مدت زمان انجام جراحی کلیتوریس چقدر است؟

انجام این عمل به طور معمول یک ساعت زمان می برد ولی اگر آن را با جراحی های دیگری انجام داد به طبع مدت زمان انجام عمل نیز افزایش می یابد.

در نهایت….

ما در این نوشتار قصد داشتیم تا شما را با جراحی هودکتومی آشنا کنیم، انجام این جراحی زمانی که از رابطه جنسی لذت نمی برید یا از شکل ظاهری کلیتوریس راضی نیستید پیشنهاد می شود در صورتی که ساکن شهر ساری هستید برای انجام جراحی هودکتومی در ساری می توانید به دکتر الهام قلی پور یکی از بهترین متخصصین زنان در این شهر مراجعه کنید.

برچسب ها:

دکتر الهام قلی پور

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
مقالات مرتبط
پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی می‌تواند با چالش‌های زیادی همراه باشد. لابیاپلاستی یا جراحی کاهش لبیا، عملی است که برای تغییر شکل یا اندازه لبیاهای مینور انجام می‌شود. دقت داشته باشید که پس از این جراحی، اولین پریود باعث ناراحتی و حساسیت بیشتری می شود. رعایت بهداشت و استفاده...

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش‌های موثر برای اصلاح یا کاهش اندازه لب‌های بیرونی لابیا محسوب می شود. در این روش از انرژی لیزر استفاده می شود که می‌تواند ظاهر و عملکرد لابیا را کاملا بهبود ببخشد. دقت داشته باشید که استفاده از این روش در مقایسه با روش های سنتی همانند...

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد پس از لابیاپلاستی یک واکنش طبیعی بعد از عمل بوده که ممکن است در افرادی که این جراحی را انجام داده اند رخ دهد. این درد معمولاً در طی چند روز اول پس از جراحی زیاد است ولی جای نگرانی ندارد چرا که به مرور زمان کاهش می باید. البته این درد در فردی بسته به شرایط کاملا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button