دکتر الهام قلی پور / جراحی زیبایی زنان / جراحی واژینوپلاستی در ساری
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی واژینوپلاستی در ساری

 با بالا رفتن سن تغییرات ملموسی در ظاهر اندام های مختلف بدن ایجاد می شود، یکی از آن تغییرات نامطلوبی که در اندام تناسلی خانم ها اتفاق می افتد، افتادگی واژن است. به منظور درمان این مشکل از راه های مختلفی استفاده می شود که باید از بهترین و موثر ترین روش موجود استفاده کرد، عمل های جراحی هم چون واژینوپلاستی و پرینورافی می تواند اثرات دائمی و ماندگاری را بر جای بگذارد. ما در این نوشتار قصد داریم در مورد عمل جراحی واژینوپلاستی و تاثیر آن بر زیبایی واژن و همینطور هزینه آن، در حد امکان برای تان توضیح دهیم. در ادامه با توضیحات دکتر الهام قلی پور جراح زیبایی زنان در ساری همراه ما باشید.

01:13
truncate dir-rtl

واژينوپلاستى در چه مواردى كاربرد دارد؟

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یک روش جراحی پر طرفدار و شایع برای بازسازی و ترمیم دوباره واژن خانم ها است، واژینوپلاستی در حالتی انجام می شود که عضلات کف لگن و دیواره واژن کنترل و قدرت خود را از دست داده اند و هم به جنبه زیبایی و هم درمانی این ناحیه می پردازد. تنگ کردن در عمل واژینوپلاستی به معنی نزدیک و تقویت سازی عضلات جداره واژن و کف لگن است.

واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی تنگ کردن واژن یا همان واژینوپلاستی طی یک عمل 2 ساعته و تحت بیهوشی عمومی یا بنا بر صلاح دید جراح زیبایی زنان با بی حسی موضعی انجام می شود، نواحی مورد نظر برای جراحی، عضلات جداره واژن و کف لگن هستند. در پاره ای از موارد می توان واژینوپلاستی را به صورت ترکیبی انجام داد به این معنی است که علاوه بر تقویت عضلات و نزدیک کردن آن ها به یکدیگر، قسمت های اضافی و پوست های شل و آویزان این ناحیه نیز برداشته می شود.

نتایج حاصله از این عمل به این صورت است که واژنی تنگ و بازسازی شده دارید و در برقراری رابطه جنسی لذتی بیشتر برای هر دو طرف ایجاد می شود، در این عمل جراح تمام تلاش و دقت خود را به کار می برد تا جای زخم یا اسکاری در این ناحیه قابل مشاهده نباشد. برش های این عمل با استفاده از لوازم و تجهیزات نوینی مانند لیزر انجام می شود و برش های که با لیزر ایجاد شده اند به سرعت بهبود می یابند و انتخاب استفاده از هر کدام لوازم ها چاقوی جراحی یا لیزر به عهده بیمار و شرایط کلی اوست.

مزایا واژینوپلاستی

از جمله مزایای انجام جراحی واژینوپلاستی به شرح زیر می باشد:

 • تنگ کردن واژن
 • برطرف کردن برجسته یا بیرون زدگی های واژن و رحم پس از زایمان طبیعی
 • افزایش رطوبت واژن
 • جوانسازی واژن
 • رفع افتادگی واژن
 • برطرف کردن شلی واژن
 • درمان مشکلاتی مانند: بی اختیاری ادراری و مدفوع و درمان خشکی واژن
 • افزایش مقاومت بافت های واژن

آیا می توان از گشاد شدن واژن پیشگیری کرد؟

روش های مختلفی به منظور پیشگیری از گشادی وازن وجود دارد یکی از این روش ها انجام ورزش کگل می باشد، که منجر به سفت شده عضلات واژن می شود ولی نکته ای که بسیار حائز اهمیت این است که این ورزش باید کاملا منظم باشد.

علاوه بر آن انجام این ورزش باید کاملا صحیح انجام داده شود را که اگر به درستی انجام داده نشود ممکن است به سایر نقاط بدن نیز آسیب وارد شود.

نکات مهم بعد از واژینوپلاستی

نکات مهم در مورد عمل جراحی واژینوپلاستی

از مهم رتین نکات بعد از انجام واژینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمار بعد از اتمام عمل جراحی ممکن است حداقل یک شب در بیمارستان اقامت داشته باشد، بدین منظور می توانید قبل از انجام عمل فردی را تحت عنوان همراه در کنار خود داشته باشید، تا بتواند حامی عاطفی و فیزیکی پس از عمل برای تان باشد.
 • به توصیه ها و دستورالعمل های که پزشک تان عمل کنید زیرا در غیر این صورت متوجه خسارات و عوارض جبران ناپذیری می شوید.
 • بعد از 4-7 روز می توانید به فعالیت و امورات روزانه خود رسیدگی کنید.
 • وجود مقدار کبودی، درد و التهاب در ناحیه تناسلی تان طبیعی و موقتی است و با استفاده از دارو قابل کنترل است.
 • قبل از اقدام به عمل می توانید از فردی امن و متخصص جهت مشاوره کمک بگیرید تا از استرس و اضطراب ناشی از اتاق عمل کاسته شود.
 • به یاد داشته باشید دو هفته قبل از انجام عمل، اگر به سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی عادت دارید، از استعمال هر کدام از ان ها خودداری کنید، زیرا موجب بروز خطراتی می شود و همینطور روند بهبودی را کند می کند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی واژینوپلاستی هستند؟

از جمله افرادی که کاندید بسیار مناسبی برای جراحی واژینوپلاستی محسوب می شوند به شرح زیر می باشد:

 • افرادی که از سلامت جسمی و روحی برخوردارند و گواهی مبنی بر این امر از پزشک خود دریافت کرده باشد.
 • آن دسته از خانم ها که شرایط سنی داشته باشند حداقل سن برای انجام این گونه عمل های جراحی 18 سال است.
 • خانم های که از عارضه های مانند : گشادی واژن، افتادگی مثانه و مقعد، پارگی پرینه یا همان فاصله بین مقعد و واژن، رنج می برند، کاندیدای مناسبی برای انجام چنین عملی هستند.

سوالات متداول

چه عوارضی در عمل جراحی واژینوپلاستی وجود دارد؟

عمل واژینوپلاستی به طور کلی عملی کم خطر و بدون ریسکی است و ممکن است موارد مانند عفونت، خون ریزیف التهاب، کبودی، ورم، لخته شدن خون، به ندرت و به صورت موقت اتفاق بیافتد که تحت نظر و مراقبت های پزشک قابل کنترل است.

هزینه عمل جراحی واژینوپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل جراحی واژینوپلاستی را عواملی مختلفی مشخص می کنند. با در نظر این موارد می توانید در مورد قیمت و هزینه های جاری این عمل برنامه ریزی کنید.
به طور کلی، زمان ویزیت و مقدار هزینه ویزیت پزشک جراح زیبایی زنان، میزان تخصص، تجربه، تبحر و شهرت پزشک، شرایط دستگاه تناسلی خانم و نوع بیمارستان محل انجام عمل (خصوصی-دولتی) و نوع روش انتخابی برای برش و عمل، از جمله پارامتر های موثر در محاسبه هزینه های واژینوپلاستی هستند.
درمورد نوع برش انتخابی در عمل: هزینه برش های لیزری در این عمل با برش چاقوی جراحی کمی متفاوت تر و بیشتر است زیرا این نوع برش های می تواند تاثیر به سزایی در مدت زمان بهبودی داشته باشند.

دوران بهبودی پس از عمل واژینوپلاستی چقدر است؟

دوران نقاهت، دورانی حساسی است که می تواند تمامی نتایج عمل جراحی را تحت تاثیر خود قرار دهد، اما دوران نقاهت عمل واژینوپلاستی بسیار راحت و سبک سپری می شود و نیاز به مراقبت های خاصی نمی باشد و صرفا با رعایت دستورات مربوطه پشت سر گذاشته می شود.

ماندگاری عمل واژینوپلاستی چقدر است؟

آن دسته از افرادی که قصد بارداری مجدد را ندارند گزینه بسیار مناسبی برای جراحی پرینورافی محسوب می شوند، چرا که بارداری مجدد باعث شلی واژن می شود، علاوه بر آن می توان گفت زمانی که با کاهش یا افزایش وزن نیز چنین اتفاقی رخ می دهد. ولی در صورتی که تمام مراقبت های بعد از جراحی پرینورافی را به درستی رعایت کنید می توان گفت که جراحی نتایج ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

مدت زمان انجام جراحی واژینوپلاستی چقدر است؟

مدت زمان انجام جراحی پرینورافی 1 ساعت می باشد، ولی اگر جراحی را همزمان با سایر جراحی های ناحیه تناسلی انجام داده شود در نتیجه مدت زمان جراحی طولانی تر خواهد بود.

مناسب ترین زمان انجام جراحی واژینوپلاستی چه زمانی است؟

مناسب ترین زمان برای انجام جراحی واژینوپلاستی 5 روز بعد از اتمام عادت ماهانه می باشد.

سخن پایانی

به شما توصیه می کنیم اگر ساکن ساری هستید برای دریافت بهترین نتیجه ممکن از عمل خود به بهترین جراح زیبایی زنان در ساری مراجعه کنید و از خدمات شایان وی بهره مند شوید. هم چنین با مطالعه و کسب دانش در این زمینه می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

برچسب ها:

دکتر الهام قلی پور

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
مقالات مرتبط
پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی می‌تواند با چالش‌های زیادی همراه باشد. لابیاپلاستی یا جراحی کاهش لبیا، عملی است که برای تغییر شکل یا اندازه لبیاهای مینور انجام می‌شود. دقت داشته باشید که پس از این جراحی، اولین پریود باعث ناراحتی و حساسیت بیشتری می شود. رعایت بهداشت و استفاده...

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش‌های موثر برای اصلاح یا کاهش اندازه لب‌های بیرونی لابیا محسوب می شود. در این روش از انرژی لیزر استفاده می شود که می‌تواند ظاهر و عملکرد لابیا را کاملا بهبود ببخشد. دقت داشته باشید که استفاده از این روش در مقایسه با روش های سنتی همانند...

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد پس از لابیاپلاستی یک واکنش طبیعی بعد از عمل بوده که ممکن است در افرادی که این جراحی را انجام داده اند رخ دهد. این درد معمولاً در طی چند روز اول پس از جراحی زیاد است ولی جای نگرانی ندارد چرا که به مرور زمان کاهش می باید. البته این درد در فردی بسته به شرایط کاملا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button