دکتر الهام قلی پور / جراحی زیبایی زنان / جراحی زیبایی واژن در ساری
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی زیبایی واژن در ساری

جراحی هایی زیبایی واژن در طول دو دهه اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است که هر کدام از آنها با هدف بهبود مشکلات ناحیه واژینال انجام داده می شود؛ در واقع خانم ها با داشتن هر نوع مشکلی در ناحیه واژن خود می توانند هریک از این جراحی ها را انجام دهند.ما در طول این نوشتار قصد داریم تا در مورد تعدادی از این جراحی های پر طرفدار صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

جراحی زیبایی واژن

هدف از جراحی زیبایی واژن

جراح زیبایی واژن با چه هدفی از سوی زنان مورد تقاضا و اقبال قرار می گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت متاسفانه خانم هایی که با مشکلات واژینال مواجه می هستند بنا به دلایل مختلفیاین اتفاق در آن ها ایجاد شده است؛ مشکلات و عارضه هایی که گاها بسیار منفی بوده و به نوعی برای زنان معضلی آزار دهنده محسوب می شود از مهم ترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شلی و افتادگی لابیا های واژن
 • چروکیدگی و پیری ناحیه واژینال
 • گشاد شدن دهانه واژن
 • کاهش لذت جنسی، میل جنسی، کاهش جذابیت جنسی

همگی این مشکلات در اثر کاهش کیفیت ظاهری واژن پدید می آیند و برای زنان بسیار ناراحت کننده هستند.

تمامی این عوارض ایجاد شده معلول علت های متعدد و مختلفی هستند که عبارتند از:

 • افزایش سن و کاهش ترشح هورمون استروژن که تاثیر زیادی در جوانسازی و طراوت کل بدن زنان از جمله ناحیه واژن آنها دارد.
 • زایمان های متعدد که تا حد زیادی حالت ارتجاعی و تنگی واژن را از بین می برد.
 • دلایل ژنتیکی و وراثتی
 • خانم ها به دلیل داشتن زایمان های متعدد یا چند قلویی واژن آن ها دچار بد شکلی و بد حالتی می شود.

تمامی این علل و عوامل در تصمیم گیری زنان در جهت اقدامی برای زیباسازی و جوان سازی واژن نقش بسزایی دارد. جهت دریافت مشاوره برای انجام این جراحی حتما به یک دکتر زنان خوب در ساری مراجعه نمایید. جهت دریافت مشاوره از دکتر الهام قلی پور با شماره 01133329732 تماس حاصل نمایید.

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

چند نوع راهکار و روش درمانی و زیبایی برای جراحی زیبایی واژن در ایران وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت رایج ترین و مهم ترین روش های جراحی زیبایی واژن و درمانی که برای طیف گسترده ای از مشکلات زنان در ناحیه واژینال عبارتند از:

✳️ لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی از پر طرفدارترین روش های زیبایی ناحیه تناسلی به شمار می رود که از طریق آن می توان قرینه سازی لابیاها، کوچک کردن لابیاهای بزرگ اشاره کرد. توجه داشته باشید که انجام این عمل تحت بی هوشی عمومی یا حتی بی حسی موضعی انجام داده می شود.

در خصوص نحوه انجام عمل باید گفت به دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است که پزشک آن را بعد از معاینه و بررسی میزان بزرگی لابیاها انتخاب می کند.

✳️ تقویت نقطه جی

نقطه جی محلی در واژن و در بخش کلیتوریس می باشد که نقش عمده ای در ارگاسم زنان در حین رابطه جنسی دارد. از این رو زمانی که زنان با مشکلاتی در ناحیه واژینال روبرو می شوند و نمی توانند مثل گذشته ارگاسم را تجربه کنند می توانند به تقویت نقطه جی بپردازند.

در واقع زنانی که زایمان داشته اند و یا زنانی که در سن یائسگی هستند و یا مصرف برخی از داروهایی که بر میل جنسی و نیز بر اگاسم آنان تاثیر گذاشته است می توانند با این روش درمانی تجربه ارگاسم را مجددا داشته باشند. روشی که برای تقویت نقطه جی اتخاذ می شود تزریق ژل می باشد.

بنابراین پزشکان می توانند با تزریق ژل به ناحیه مذکور حساسیت جنسی را در این بخش بالا ببرند و زنان در حین رابطه جنسی احساس جنسی بیشتر و در نهایت ارگاسم را تجربه کنند.

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

✳️ جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن نیز به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با هدف رفع تمامی مشکلاتی که در ناحیه واژن رخ داده است انجام می شود. تکنیک های مختلف و نیز ابزارالات مختلفی در طی مراحل مختلف جوانسازی واژن بکارگرفته می شود که لیزرها یکی از انواع ان ها و همچنین موفق ترین آنها هستند.

زمانی که واژن زنان با طیف گسترده ای از مشکلات روبرو می شود می توانند با لیزر درمانی و انجام تکنیک های مختلف به رفع انها بپردازند. از جمله مشکلاتی که در ناحیه واژن رخ می دهد:

 • گشاد شدن دیواره واژن
 • افتادگی و شلی لابیاها
 • خشکی واژن
 • عفونت های مکرر
 • بروز علائم یائسگی

تمامی موارد ذکر شده را می توان با لیزر درمان کرد.

✳️ سفید کردن واژن

سفید کردن واژن یا بلیچینگ از جمله اقداماتی است که با هدف برطرف کردن پوست تیره در ناحیه واژن انجام می شود. در واقع دختران و زنانی که رنگ پوست شان در ناحیه واژن تیره است می توانند برای عمل زیبایی بلچینگ اقدام کنند.

نحوه سفیدکردن واژن به این شکل است که لیزر هایی مخصوص را روی این سطح با فاصله نگه می دارند و بعد از این که اشعه های لیزر به میزان لازم به پوست تابید موجب می شود که رنگدانه های این بخش کاهش پیدا کنند و ملانین پوست که عامل مهمی برای تیرگی پوست است از بین برود.

این روش هیچ مشکلی برای پرده بکارت دختران پیش نمی آورد و از سوی دیگر عوارض خاصی در پی ندارد. مهم ترین مزیت بلچینگ این است که در مدت زمان کوتاهی تغییر رنگ ناحیه واژن را شاهد خواهید بود.

✳️ تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن نیز با روش های مختلفی قابل انجام است که واژینوپلاستی یکی از عمده روش های آن است و عمل زیبایی واژینوپلاستی مخصوصا با این هدف انجام می شود. در طی جراحی واژینوپلاستی با نزدیک کردن دیواره های واژن به هم و با بخیه زدن دیواره، دهانه ورودی واژن تنگ تر شده در نتیجه رابطه جنسی بهتر می شود.

این جراحی در وضعیت بی حسی موضعی و یا گاها در وضعیت بیهوشی خفیف انجام می شود. در نتیجه دردی به همراه ندارد از سوی دیگر نیز تاثیر زیادی در بهبود روابط جنسی زنان دارد.

مهم ترین نکته ای که بعد از واژینوپلاستی باید رعایت کنید این است که رابطه جنسی باید تا مدت زمانی پرهیز شود تا محل بخیه ها بهبود پیدا کند.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که پرینورافی هم از دیگر روش های تنگ کردن واژن به شمار می رود دقت داشته باشید که این روش برروی دهانه واژن انجام شده و به ترمیم مشکلاتی که حدفاصل بین واژن و مقعد وجود دارد کمک می کند.

✳️ تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن در بخش لابیاها انجام می شود. در واقع خانم هایی که لابیاهای ماژور آن ها افتاده است و شل شدگی پیدا کرده است می توانند با تزریق ژل به بهبود نمای ظاهری لابیاها کمک کنند.

نحوه تزریق ژل به واژن چنین است که بعد از این که از مواد بی حس کننده استفاده کردند می توانند مقادیری از ژل ها را با سرنگ هایی مخصوص به اطراف واژن یا لابیاها تزریق کرده تا نمای ظاهری آن بهتر شود. خوش بختانه این عمل زیبایی باعث افزایش لذت جنسی می شود و تاکنون عوارض و یا معایب خاصی برای تزریق ژل به واژن برخورد نکرده ایم.

سوالات متداول

آیا جراحی های زیبایی واژن عوارض دارند؟

برای پاسخ گویی به این سوال باید به دو نکته مهم و اساسی توجه داشته باشید؛ اولین نکته این است که تمامی اقدامات پزشکی و جراحی هایی که برای نواحی مختلف بدنی از جمله واژن زنان انجام می شود قبل از اینکه به کشور ما برسد در بسیاری از کشورهای پیشرفته  و نیز بر روی بسیاری از زنان انجام پذیرفته و نتایج آن بررسی شده است. خوشبختانه تا کنون نتایج و عوارض بد و خطرناکی گزارش نگردیده است.
اما دومین نکته ای که باید در پیش چشم و نظر خود نگاه دارید این است که پزشک جراحی که می خواهد این اقدامات زیبایی و درمانی را برای شما انجام دهد باید در این زمینه تخصص و مهارت بالایی داشته باشد تا کمترین احتمال خطر وجود نداشته باشد. زیرا که دانش و تجربه پزشک تا حد زیادی می تواند در موفقیت نتیجه تاثیر گذار باشد.

آیا جراحی زیبایی واژن به بهبود کیفیت روابط جنسی کمک می کند؟

بله. این نوع جراحی باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت جنسی می شود و نتایج حاصل از آن در هر فردی کاملا متفاوت است.

بعد از جراحی زیبایی واژن چه نکاتی را حتما باید رعایت کرد؟

استراحت و پرهیز از فعالیت‌های سنگین، داشتن یک رژیم غذایی مناسب، نداشتن رابطه جنسی آن هم برای مدتی در جزء مهم ترین نکات مراقبتی بعد از عمل محسوب می شود.

در نهایت….

به طور کلی، جراحی زیبایی واژن یک راه حل بهداشتی و زیبایی‌شناسانه است که برای حل مشکلات بهداشتی یا بهبود ظاهر جسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جراحی باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت جنسی می شود اما تصمیم به انجام آن باید با مشاوره و توجه به نیازهای شخصی اتخاذ شود. همچنین، رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشکی پس از جراحی اهمیت بالایی دارد تا بهبودی بهتر و سریع‌تر را تجربه کنید.

برچسب ها:

دکتر الهام قلی پور

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
مقالات مرتبط
پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی و چالش های آن  

پریود بعد از لابیاپلاستی می‌تواند با چالش‌های زیادی همراه باشد. لابیاپلاستی یا جراحی کاهش لبیا، عملی است که برای تغییر شکل یا اندازه لبیاهای مینور انجام می‌شود. دقت داشته باشید که پس از این جراحی، اولین پریود باعث ناراحتی و حساسیت بیشتری می شود. رعایت بهداشت و استفاده...

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر در ساری

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش‌های موثر برای اصلاح یا کاهش اندازه لب‌های بیرونی لابیا محسوب می شود. در این روش از انرژی لیزر استفاده می شود که می‌تواند ظاهر و عملکرد لابیا را کاملا بهبود ببخشد. دقت داشته باشید که استفاده از این روش در مقایسه با روش های سنتی همانند...

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد بعد از لابیاپلاستی و راه های کنترل آن

درد پس از لابیاپلاستی یک واکنش طبیعی بعد از عمل بوده که ممکن است در افرادی که این جراحی را انجام داده اند رخ دهد. این درد معمولاً در طی چند روز اول پس از جراحی زیاد است ولی جای نگرانی ندارد چرا که به مرور زمان کاهش می باید. البته این درد در فردی بسته به شرایط کاملا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button