دکتر الهام قلی پور / جراحی زیبایی زنان / جراحی زیبایی واژن در ساری
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

جراحی زیبایی واژن در ساری

جراحی هایی زیبایی واژن در طول دو دهه اخیر تنوع و تعدد زیادی پیدا کردند که هر کدام از آنها با هدف بهبود بخشی از مشکلات ناحیه واژینال انجام می شود. به صورتی که هر زنی با هر نوع مشکلی که در بخش واژن خود روبرو باشد می تواند با انجام نوعی از جراحی زیبایی زنان به رفع آن بپردازد.

در طول این نوشتار به معرفی تعدادی از مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان خواهیم پرداخت و در ادامه هر کدام توضیحاتی را برای آشنایی بیشتر ارائه می کنیم.

این روزها جراحی زیبایی واژن آمار قابل توجهی از زنان را به سوی خود کشانیده است و خوشبختانه در این زمینه فعالیت های گسترده و نتیجه بخشی از سوی پزشکان در حال انجام است.

به همین مناسبت گفتگویی با دکتر الهام قلی پور ترتیب دادیم و برآن شدیم اطلاعاتی چند در زمینه جراحی زیبایی زنان از زبان بهترین جراح زیبایی زنان در ساری دریافت کنیم.

مفتخریم که به این واسطه می توانیم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ادامه مقاله را دنبال بفرمایید.

جراحی زیبایی واژن در ساری

جراحی زیبایی واژن در ساری

هدف از جراحی زیبایی واژن

جراح زیبایی واژن با چه هدفی از سوی زنان مورد تقاضا و اقبال قرار می گیرد؟

متاسفانه زنانی که با مشکلات واژینال مواجه می شوند علل و عوامل مختلفی موجب ایجاد مشکلات در آنها می شود. مشکلات و عارضه هایی که گاها بسیار منفی بوده و به نوعی برای زنان معضلی آزار دهنده است، موجب می شود آنها در صدد رفع آن مشکلات برآیند. که این اقدام کاملا منطقی و درست است.

مشکلات واژینال از این قرارند:

 • شلی و افتادگی لابیا های واژن
 • چروکیدگی و پیری ناحیه واژینال
 • گشاد شدن دهانه واژن
 • کاهش لذت جنسی، میل جنسی ، کاهش جذابیت جنسی

همگی این مشکلات در اثر کاهش کیفیت ظاهری واژن پدید می آیند و برای زنان بسیار ناراحت کننده هستند.

تمامی این عوارض ایجاد شده معلول علت های متعدد و مختلفی هستند. از جمله این دلایل:

 • افزایش سن و کاهش ترشح هورمون استروژن که تاثیر زیادی در جوانسازی و طراوت کل بدن زنان از جمله ناحیه واژن آنها دارد.
 • زایمان های متعدد که تا حد زیادی حالت ارتجاعی و تنگی واژن را از بین می برد.
 • در عده ای به دلایل ژنتیکی و وراثتی بعد از یک نوبت زایمان زنان دچار مشکلات گشادی و بد شدن حالت واژن می شوند
 • در زنانی مشاهده شده است به دلیل داشتن زایمان هایی که در طی آن چند قلو به دنیا آورده اند و یا اینکه یک بچه با وزن زیاد متولد کرده اند مشکلاتی جدی را برای زیبایی و کیفیت جنسی واژن آنان پدید آورده است.

تمامی این علل و عوامل در تصمیم گیری زنان در جهت اقدامی برای زیباسازی و جوان سازی واژن دخیل اند که تا حد زیادی می توان گفت دانش پزشکی توانسته اقدامات مثبت و امیدوار کننده ای را برای این دسته از زنان بردارد.

چه تعداد از زنان در ایران عمل جراحی زیبایی زنان را انجام می دهند؟

وضعیت آمار زنان در خصوص انجام جراحی های زیبایی واژن در ایران چگونه است؟

همانگونه که مستحضرید ما همگی در ایران زندگی می کنیم و آماری که می توانیم ارائه کنیم صرفا در محدوده مرزهای خودمان است نه بیشتر.

آمار انجام این اقدامات در ایران تقریبا بالاست و همین امر نشانگر ازدیاد آمار متقاضیان و علاقه مندان به این دسته از اعمال زیبایی را  نشان می دهد و خوشبختانه نتایج مثبتی را در پایان این اعمال جراحی شاهد هستیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطب دکتر الهام قلی پور مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس 01133329732 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از مطالب سایت دکتر الهام قلی پور و صفحه اینستاگرام دیدن فرمایید.

آیا جراحی های زیبایی واژن عوارض دارند؟

آیا معایب و مضراتی از سوی جراحی های زیبایی واژن وجود دارد یا خیر؟

برای پاسخ گویی به این سوال باید به دو نکته مهم و اساسی توجه داشته باشید زیرا که نکاتی بسیار سرنوشت ساز برای عده بسیاری از زنان است.

اولین نکته این است که تمامی اقدامات پزشکی و جراحی هایی که برای نواحی مختلف بدنی از جمله واژن زنان انجام می شود قبل از اینکه به کشور ما برسد در بسیاری از کشورهای پیشرفته  و نیز بر روی بسیاری از زنان انجام پذیرفته و نتایج آن بررسی شده است. خوشبختانه تا کنون نتایج و عوارض بد و خطرناکی گزارش نگردیده است.

اما دومین نکته ای که باید در پیش چشم و نظر خود نگاه دارید این است که پزشک جراحی که می خواهد این اقدامات زیبایی ودرمانی را برای شما انجام دهد باید در این زمینه تخصص و مهارت بالایی داشته باشد تا کمترین احتمال خطر وجود نداشته باشد. زیرا که دانش و تجربه پزشک تا حد زیادی می تواند در موفقیت نتیجه تاثیر گذار باشد.

روش های جراحی زیبایی واژن

چند نوع راهکار و روش درمانی و زیبایی برای جراحی زیبایی واژن در ایران وجود دارد؟

 ابتدائا باید گفت رایج ترین و مهم ترین روش های جراحی زیبایی واژن و درمانی که برای طیف گسترده ای از مشکلات زنان در ناحیه واژینال وجود دارد از این قرارند:

 • واژینو پلاستی (جراحی واژن و نواحی دهانه آن به منظور تنگ کردن و نیز رفع سایر مشکلات واژینال)
 • لابیاپلاستی (جراحی لابیا ها به منظور رفع افتادگی لابیاها، قرینه سازی لابیاها، کوچک کردن لابیاهای بزرگ)
 • پرینورافی (جراحی دهانه واژن و ترمیم مشکلاتی که حدفاصل بین واژن و مقعد وجود دارد)

البته این نکته را در نظر داشته باشیدکه راه های دیگری نیز وجود دارد که نسبت به موارد فوق کمتر شناخته شده و کمتر رایج اند. در مجالی دیگر قطعا به دیگی راه های درمانی خواهیم پرداخت.

روش های جراحی زیبایی واژن

روش های جراحی زیبایی واژن

تقویت نقطه جی

نقطه جی در زنان محلی در واژن و در بخش کلیتوریس می باشد که نقش عمده ای در ارگاسم زنان در حین رابطه جنسی دارد. از این رو زمانی که زنان با مشکلاتی در ناحیه واژینال روبرو می شوند و نمی توانند مثل گذشته ارگاسم را تجربه کنند می توانند به تقویت نقطه جی بپردازند.

در واقع زنانی که زایمان داشته اند و یا زنانی که در سن یائسگی هستند و یا مصرف برخی از دارو هایی که بر میل جنسی و نیز بر اگاسم آنان تاثیر گذاشته است می توانند با این روش درمانی تجربه ارگاسم را مجددا داشته باشند.

روشی که برای تقویت نقطه جی اتخاذ می شود تزریق ژل می باشد.

بنابراین پزشکان می توانند با تزریق ژل به ناحیه مذکور حساسیت جنسی را در این بخش بالا ببرند و زنان در حین رابطه جنسی احساس جنسی بیشتر و در نهایت ارگاسم را تجربه کنند.

جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن نیز به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با هدف رفع تمامی مشکلاتی که در ناحیه واژن رخ داده است انجام  می شود.

تکنیک های مختلف و نیز ابزارالات مختلفی در طی مراحل مختلف جوانسازی واژن بکارگرفته می شود که لیزر ها یکی از انواع ان ها و همچنین موفق ترین آنها هستند.

زمانی که واژن زنان با طیف گسترده ای از مشکلات روبرو می شود می توانند با لیزر درمانی و انجام تکنیک های مختلف به رفع انها بپردازند.

از جمله مشکلاتی که در ناحیه واژن رخ می دهد:

 • گشاد شدن دیواره واژن
 • افتادگی و شلی لابیاها
 • خشکی واژن
 • عفونت های مکرر
 • بروز علائم یائسگی

همه اینها را می توان با لیزر درمان کرد به جوانسازی واژن کمک کرد.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن یا بلیچینگ از جمله اقداماتی است که با هدف برطرف کردن پوست تیره در ناحیه واژن انجام می شود. در واقع دختران و زنانی که رنگ پوست شان در ناحیه واژن تیره است می توانند برای عمل زیبایی بلچینگ اقدام کنند.

نحوه سفیدکردن واژن به این شکل است که لیزر هایی مخصوص را روی این سطح با فاصله نگه می دارند و بعد از این که اشعه های لیزر به میزان لازم به پوست تابید موجب می شود که رنگدانه های این بخش کاهش پیدا کنند و ملانین پوست که عامل مهمی برای تیرگی پوست است از بین برود.

این روش هیچ مشکلی برای پرده بکارت دختران پیش نمی آورد و از سوی دیگر عوارض خاصی در پی ندارد. مهم ترین مزیت بلچینگ این است که در مدت زمان کوتاهی تغییر رنگ ناحیه واژن را شاهد خواهید بود.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن نیز با روش های مختلفی قابل انجام است که واژینوپلاستی یکی از عمده روش های آن است و عمل زیبایی واژینوپلاستی مخصوصا با این هدف انجام می شود. در طی جراحی واژینوپلاستی با نزدیک کردن دیواره های واژن به هم و با بخیه زدن دیواره، دهانه ورودی واژن تنگ تر شده در نتیجه رابطه جنسی بهتر می شود.

این جراحی در وضعیت بی حسی موضعی و یا گاها در وضعیت بیهوشی خفیف انجام می شود. در نتیجه دردی به همراه ندارد از سوی دیگر نیز تاثیر زیادی در بهبود روابط جنسی زنان دارد.

مهم ترین نکته ای که بعد از واژینوپلاستی باید رعایت کنید این است که رابطه جنسی باید تا مدت زمانی پرهیز شود تا محل بخیه ها بهبود پیدا کند.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن در بخش لابیاها انجام می شود. در واقع زنانی که لابیاهای ماژور آن ها افتاده است و شل شدگی پیدا کرده است می توانند با تزریق ژل به بهبود نمای ظاهری لابیاها کمک کنند.

نحوه تزریق ژل به واژن چنین است که بعد از این که از مواد بی حس کننده استفاده کردند می توانند مقادیری از ژل ها را با سرنگ هایی مخصوص به اطراف واژن یا لابیاها تزریق کرده تا نمای ظاهری آن بهتر شود. خوش بختانه این عمل زیبایی باعث افزایش لذت جنسی می شود و تاکنون عوارض و یا معایب خاصی برای تزریق ژل به واژن برخورد نکرده ایم.

جراحی زیبایی واژن به چه منظور انجام می شود؟

زنان با انجام جراحی های زیبایی واژن به چه نتایج مثبت و امیدوار کننده ای دست می یابند؟

 • رفع گشادی واژن
 • رفع بوی بد واژن
 • زیبایی بیشتر واژن
 • جوان سازی واژن
 • رفع تمامی مشکلاتی که در ناحیه واژن به وجود آمده است

نتیجه گیری

در انتها امید است که توانسته باشیم انعکاسی درست و دقیق از گفتگوی کوتاه ولی مفید و پر ثمرمان با اقا/ خانم دکتر قلی پور ارائه کرده باشیم. اولین موضوعی که باعث شد این گفت و گو نتیجه بخش باشد تدوین و طرح ریزی این نوشتار بود که امیدواریم زنانی که با ابهامات و پرسش هایی در این زمینه مواجه بودند با مطالعه این مقاله تمامی نقاط کور و مبهم در مورد جراحی های زیبایی زنان از بین رقته باشد.

آخرین توصیه این است که برای انجام انواع جراحی های زیبایی واژن به متخصصین آن جراحی ها مراجعه کرده تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

به عنوان سخن پایانی بر خود لازم می دانیم از دکتر قلی پور بابت همکاری و انجام هماهنگی های لازم برای ملاقات و این گفت گو نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

 

راه های ارتباطی با دکتر الهام قلی پور

آدرس مطب: سارى، خيابان قارن، قارن كلينيك طبقه اول

صفحه اینستاگرام:

شماره تماس: 01133329732 – 09012017323

دکتر الهام قلی پور جراح زیبایی زنان در ساری

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
از جمله خدمات ارائه شده توسط دکتر الهام قلی پور می توان به موارد زیر اشاره کرد.
مراقبتهاى زايمانى
مراقبتهاى دوران يائسگى
انجام زايمان فيزيولوژيك و بى درد و سزارين
جراحى هاى زيبايى وترميمى زنان
مشاوره قبل از باردارى
كليه ى جراحى هاى زنان (هيستركتومى ميومكتومى كيستها)
جراحى زيبايى ولابياپلاستى بدون درد وبيهوشى با بهترين ليزر موجود درايران
درمان انواع زگيل هاى تناسلى ومراقبت هاى واكسيناسيون و پاپ اسمير وكولپوسكوپى
رفع اسكار عمل و خطوط ناشى از باردارى

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

Call Now Button