دکتر الهام قلی پور / بارداری و زایمان / بهترین دکتر زایمان سزارین در ساری
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین دکتر زایمان سزارین در ساری

بهترین دکتر زایمان سزارین در ساری

دکترا لهام قلی پور متخصص زنان و زایمان در ساری: هر زنی در طول عمر زندگی خود می خواهد که حداقل یک بار حس مادر شدن را با جان و دل بچشد، زن و مردی که مدتی است از ازدواج شان می گذرد و تصمیم به فرزند آوری می گیرند، زن باردار می شود و تمام لحظه های سخت را با دلی خوش و چشمانی پر از انتظار می گذارد و روز ها یکی پس از دیگری سپری می شوند تا به ماه نهم برسند و منتظر رسیدن خلقتی که با جان و دل پرورانده است باشد.

خلقت و معجزه ای که برای مادر با درد و دلهره همراه است و پدری با چشمانی مضطرب به راه دوخته تا تولد ایجاد شود و فرزند خویش را به آغوش کشد. هر روشی برای زایمان مزیت و عوارضی دارد.

اما امروزه بهترین دکتر زایمان سزارین در ساری، توانسته با کمترین میزان درد و فشار به زن زایمان را انجام دهند تا این لحظه ی شیرین تولد را به خوبی به یاد داشته باشند، البته که هیچ پدر و مادری فراموش نمی کند که چه بر سرش آمده است تا فرزند دلبرش به دنیا بیاید و رشد کند و قد بکشد.

در این مقاله می کوشیم به کمک بهترین دکتر زایمان سزارین در ساری به آگاهی بخشی در خصوص عمل جراحی زایمان سزارین بپردازیم تا مادران با دانشی فراگیر فرزندی سالم را متولد کنند و بپرورانند و به جامعه تحویل دهند.

از زایمان سزارین چه می-دانید؟

از زایمان سزارین چه می-دانید؟

عمل سزارین چیست؟

سزارین نوعی زایمان غیر طبیعی است که با ایجاد برش های کوچکی بر روی شکم، جنین را از رحم خارج می کنند. برای خانم های که توانایی تولد فرزند به روش طبیعی را ندارند، کاربرد دارد. این عمل زمانی انجام می شود که مشخص شود زایمان واژینال برای مادر و جنین ممکن است خطر آفرین باشد.

فرآبند تولد فرزند از طریق روش سزارین

در زایمان سزارین برشی بر روی پوست قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود، این برش ها بنا به صلاح دید جراح می توان عمودی یا افقی باشد، برش افقی ممکن است در سرتاسر خط رشد موی ناحیه زیر شکم کشیده می شود و برش عمودی از ناف تا بالای خط موی زده می شود، اما اغلب برش افقی کاربردی تر است. زیرا سریع تر بهبودی حاصل می شود، خونریزی کمتری ایجاد می شود، هم چنین شانس تولد فرزند بعدی با زایمان واژینال را افزایش می دهد. اما باز هم نوع برش زده شده بستگی به شرایط مادر و جنین دارد.

بیشتر بخوانید: عمل تنگ کردن واژن با لیزر ، لابیاپلاستی چیست؟

چرا از زایمان سزارین استقبال می شود؟

اگر زنی تحت شرایطی نتواند زایمان طبیعی انجام دهد با زایمان سزارین جنین را از رحم خارج نمی کنند، عوامل که در این موثر در زایمان سزارین شامل موارد زیر می باشد:

 1. ضربان قلب غیر طبیعی جنین، اگر ضربان قلب جنین در حین زایمان نرمال باشد نشانه خوبی از چگونگی عملکرد جنین با انقباضات ماهیچه های واژن است. محدوده طبیعی این ضربان بین 120-160 ضربه در دقیقه متغیر می باشد. اگر ضربان قلب جنین غیر طبیعی باشد باید در حین زایمان اقدامات فوری مانند اکسیژن رسانی، تغییر موقعیت مادر انجام گیرد تا زایمان سزارین با موفقیت انجام شود.
 2. اگر جنین در هنگام تولد در موقعیت نامناسبی از رحم قرار گرفته باشد، پزشک زایمان سزارین را انتخاب می کند.زیرا برای تولد از طریق زایمان واژینال سر جنین باید رو به پایین رو به پشت مادر قرار بگیرد، در غیر این صورت کانال تولد با مشکلب رو به رو می شود و زایمان به صورت سزارین صورت می گیرد.
 3. برخی از شرایط پزشکی و بیماری که برای مادر ایجاد می شود مانند: دیابت، فشار خون بالا، عفونت، نقص سیستم ایمنی بدن، زایمان واژینال را غیر ممکن می کنند.

و دیگر دلایلی که پزشک تان زایمان سزارین را به عنوان روشی امن و کم خطر توصیه می کند.

درد زایمان سزارین چگونه است؟

در زایمان سزارین به دلیل استفاده از دارو های بیهوشی یا تزریق بی حسی های موضعی مادر در حین تولد جنین دردی را احساس نمی کند اما پیش از ورود به اتاق عمل درد زایمان را می توانند با “دستگاه پمپ درد” کنترل می کنند و از بروز فزاینده درد زایمان جلوگیری می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطب دکتر الهام قلی پور مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس 01133329732 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر الهام قلی پور دیدن فرمایید.

قبل از انجام زایمان سزارین باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

 • هر گونه سوالاتی که در ذهن تان نقش بسته است را از پزشک تان بپرسید و با ذهنی خالی از ابهام به اتاق عمل بروید.
 • پیش از عمل از شما و همسرتان درخواست می شود فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، این فرم را با دقت فراوان مطالعه کنید اگر جایی مبهم بود بپرسید، اگرم یخواهید در حین عمل سزارین اقدام به بستن لوله های فالوپ ( برای عدم باروری مجدد) کنید، حتما در فرم قید شود و به عنوان بخشی از عمل جراحی مسئولیت انجام آن را بپذیرید.
 • اگر به هر گونه داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی حساسیت دارید، به جراح اطلاع دهید.
 • در مورد تمام داروهای با نسخه و بی نسخه ای که در تکماتم طول بارداری مصرف کرده اید به پزشک توضیح دهید.
 • اگر سابقه بیماری یا اختلالاتی مربوط به انعقاد خون دارید پزشک را در جریان بگذارید. تا بعد از عمل تدابیر لازمه اندیشیده شود.

مزایا زایمان سزارین

زنانی که زایمان سزارین انجام داده اند در مقایسه با آن های تجربه زایمان واژینال داشته اند، محققین تا کنون مزایای برای عمل سزارین در نظر گرفته اند، که در ادامه این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • زناین که زایمان سزارین انجام داده اند، در خصوص بی اختیاری ادراری و پرولاپس لگن، خطر کم تری تهدید شان می کند.
 • عمل سزارین می تواند از صدمات وارده به جنین مانند شکستگی استخوان یا بروز عارضه آسفکسی( محرومیت از اکسیژن) در حین زایمان جلوگیری کند.

مزایای دیگری از زایمان سزارین وجود دارد که بسیاری از خانم ها برای زایمان به این روش ترغیب می کند و همینطور در کشور ما با آمار رو به بالای از این نوع زایمان رو به روهستیم.

زایمان سزارین چگونه انجام می شود؟

زایمان سزارین چگونه انجام می شود؟

آیا عمل سزارین عوارض دارد؟

عوارض زایمان به روش سزارین عبارت اند از:

 • چاقی شکمی
 • زایمان زمان بر
 • حساسیت یا واکنش به داروهای بیهوشی
 • بروز کم خونی
 • عفونت
 • تب
 • لخته شدن خون
 • دیابت
 • آسیب به برخی از اندام های داخلی مادر
 • بی اختیاری ادرار

خوشبختانه عوارض ذکر شده به صورت نادر اتفاق می افتد و تا کنون عارضه جدی بر اثر زایمان سزارین گزارش نشده است.

درصورتی که دچار بی اختیاری ادرار هستید برای درمان بی اختیاری ادرار می توانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

نتیجه گیری

برای اقدام به زایمان سزارین حتما برنامه ریزی انجام دهید. همانطورکه به مزایا این عمل توجه دارید درخصوص عوارض آن نیز تحقیقاتی انجام دهید و با این روش بیشتر آشنا شوید، این امر با کمک سرچ در موتور جستجوی گوگل و مطالعه فراوان با عناوین مختلف در این خصوص محقق می شود.

اگر ساکن شهر ساری هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطب دکتر الهام قلی پور جراح و متخصص زنان و زایمان در ساری مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با دکتر الهام قلی پور

آدرس مطب: سارى، خيابان قارن، قارن كلينيك طبقه اول

صفحه اینستاگرام:

شماره تماس: 01133329732 – 09012017323

دکتر الهام قلی پور جراح زیبایی زنان در ساری

دکتر الهام قلی پور فارغ التحصيل از دانشگاه شهيد بهشتى در رشته های پزشک عمومی و متخصص زنان، زایمان و نازایی است و در بخش زنان بیمارستان شفا ساری فعالیت می کند.
از جمله خدمات ارائه شده توسط دکتر الهام قلی پور می توان به موارد زیر اشاره کرد.
مراقبتهاى زايمانى
مراقبتهاى دوران يائسگى
انجام زايمان فيزيولوژيك و بى درد و سزارين
جراحى هاى زيبايى وترميمى زنان
مشاوره قبل از باردارى
كليه ى جراحى هاى زنان (هيستركتومى ميومكتومى كيستها)
جراحى زيبايى ولابياپلاستى بدون درد وبيهوشى با بهترين ليزر موجود درايران
درمان انواع زگيل هاى تناسلى ومراقبت هاى واكسيناسيون و پاپ اسمير وكولپوسكوپى
رفع اسكار عمل و خطوط ناشى از باردارى

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پنج =

Call Now Button